Dla biura

Niezastąpiony sposób na poskromienie hałasu w przestrzeni biurowej.

Cisza w placówkach medycznych - Parawany akustyczne

W trosce o spokój pacjentów i skupienie lekarzy i medyków

Parawany akustyczne

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest wyobrazić sobie bezpieczną oraz komfortową pracę w gabinetach oraz licznych placówkach medycznych bez ich odpowiedniego umeblowania. Pacjenci podczas wizyty w danym miejscu powinni czuć się w pełni komfortowo. Jeden z nieodzownych elementów wyposażenia każdego gabinetu stanowi parawan medyczny. Ta prosta konstrukcja w rzeczywistości spełnia szereg niezwykle ważnych funkcji – między innymi zapewnia poczucie intymności, prywatności, komfortu oraz bezpieczeństwa, co jest nad wyraz istotne podczas wykonywania wszelkiego rodzaju zabiegów bądź badań. W Omega System postanowiliśmy pójść o kilka kroków dalej, projektując parawan akustyczny. Oprócz wcześniej wymienionych właściwości, parawan dźwiękochłonny jest w stanie zapewnić pożądany komfort akustyczny. Z dumą przedstawiamy jedyny taki system akustyczny na rynku, opracowany przez nasz zespół!

prawan akustyczny mobilny ECO

 

Produkujemy parawany akustyczne na indywidualne zamówienie

Parawan medyczny to standardowe wyposażenie każdej sali zabiegowej, szpitalnej czy gabinetu lekarskiego. Powinien być on na tyle duży, by pacjent mógł swobodnie przebywać za nim bez stresu i obaw o naruszenie jego prywatności. Szczegółowe wykonanie z najwyższej jakości materiałów, a także możliwość szybkiej i sprawnej dezynfekcji czyni konstrukcję wręcz niezastąpionym rozwiązaniem. Co jednak, jeżeli powiemy Ci, że może być znacznie lepiej? Parawan dźwiękochłonny, jako część kolekcji produktów Silent System, dodatkowo wypełniony jest płytami akustycznymi z filcu PET. Dzięki temu z powodzeniem tłumią dźwięki, dzięki czemu pacjent może się bardziej rozluźnić, zaś personel medyczny skupić się na badaniu. Trwałe, lekkie, a przy tym mobilne parawany akustyczne świetnie odnajdą się w niemalże każdej przestrzeni. W związku z faktem, że projektowane są przez nas na zamówienie, Klienci mają możliwość wyboru wyglądu i cech produktu. Linia Silent System w kwestii parawanów medycznych bogata jest w trzy modele – mobilną ściankę akustyczną ROUND, mobilny parawan akustyczny ECO oraz ścianki akustyczne Smart-Wall. Nie wiesz, którą wersję wybrać? Nie martw się! Nasz doświadczony zespół służy radą i pomocą.

Parawan akustyczny od Omega System i jego najważniejsze zalety

Szpitale oraz placówki medyczne stają się coraz głośniejsze – to niezaprzeczalny fakt, z którym dyrektorzy ego typu miejsc muszą sobie poradzić. Najczęstszym źródłem niepożądanych dźwięków są ludzie i ich aktywności, takie jak rozmowy i zachowanie pacjentów, personelu, a także rozwożenie posiłków czy włączone telewizory. Do tego warto wspomnieć o dźwiękach wynikających z funkcjonowania samego obiektu, takich jak szum wentylacji czy brak zainstalowanych cichych systemów domykania drzwi. Na hałas najbardziej narażeni są pacjenci przebywający na oddziałach intensywnej terapii, a także w salach operacyjnych czy na izbach przyjęć. Głośne dźwięki sprzętu medycznego, alarmów oraz rozmów nie sprzyjają wypoczynkowi, podnosząc przy tym poziom stresu wśród pacjentów. Również personel medyczny narażony jest na skutki długotrwałego hałasu. Przebywanie w głośnym środowisku zwiększa poziom zmęczenia i wpływa na osłabienie koncentracji, a to zaś może doprowadzić do popełnienia błędów medycznych. Parawan akustyczny to nie tylko prywatność – to również skuteczna osłona przed zbyt wysokim natężeniem niektórych dźwięków. Już dziś postaw na parawan dźwiękochłonny od firmy Omega System, stawiając na wypoczynek pacjentów i komfort personelu.

parawan akustyczny

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1Czy parawany akustyczne niszczą się pod wpływem środków do dezynfekcji?

Nie. Oferowane przez nas parawany dźwiękochłonne są w pełni odporne na działanie środków do dezynfekcji, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w szpitalnej rzeczywistości.

2Czy firma może zrealizować mój własny pomysł na parawan akustyczny?

Tak. Wykonujemy parawany akustyczne na specjalne życzenia klientów. Ścianki produkowane są na wymiar, w zakresie technicznych możliwości, składając się przeważnie z 2 do 5 modułów. Posiadamy również parawany pojedyncze, do których można dokupić kolejne części.

3Czy parawany akustyczne są łatwe w montażu?

Oczywiście. Większość naszych konstrukcji jest dostarczana do samodzielnego montażu, który jest naprawdę prosty. Nie potrzeba ku temu żadnych specjalistycznych narzędzi – wystarczy stosować się do instrukcji, by w niedalekiej przyszłości cieszyć się solidnym oraz funkcjonalnym parawanem w swoim gabinecie.

Nie znalazłeś rozwiązania dla siebie? Wymyślimy je!

NAPISZ DO NAS!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Omega System L. Polakowski, M. Serafińska – Polakowska s.c. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych stosowanych przez administratora znajdują się w Polityce prywatności.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Omega System L. Polakowski, M. Serafińska – Polakowska s.c. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych stosowanych przez administratora znajdują się w Polityce prywatności.