Obudowy akustyczne maszyn

Zasada nr 1: w pierwszej kolejności zlikwidować hałas u źródła

Ścianki open space

Idealne rozwiązanie dla przestrzeni, które potrzebują poprawy akustyki.

Opis produktu

Bezpośrednie wygłuszanie maszyn

 • Podstawową zasadą BHP, jest sprawdzenie możliwości likwidacji hałasu u jego źródła, dopiero ostatnim rozwiązaniem, które należy brać pod uwagę to wyposażenie pracowników w ochronniki słuchu
 • Oferujemy bardzo skuteczne pianki AKU-PR o dużej gęstości
 • Pianki wykorzystywane są do głuszenia obudów maszyn, izolując i absorbując u źródła nadmierny hałas
 • Pianki można użyć wewnątrz i na zewnątrz obudowy
 • Wcześniej jednak producent maszyny, lub kompetentna osoba powinna stwierdzić, czy taka izolacja jest zgodna z DTR maszyny
 • albowiem pianki AKU-PR są także izolatorem termicznym i mogą wpłynąć na nadmierne grzanie się niektórych maszyn
 • Pianki AKU-PR występują w standardzie w grubościach:
  2 cm, 3 cm, 5 cm
 • Dostępne w arkuszach 50 cm x100 cm (2 cm, 3 cm, 5 cm) oraz 100 cm x 200 cm (20 cm, 30 cm).

Pianka AKU-PR

Reakcja na ogień

 • klasa palności – MVS 302 (sam produkt)
 • Bs1 d0 (produkt zasłonięty płytą gips-karton lub MgO,
  wg 13501-1+A1: 2010)

Izolacja akustyczna

 grubość 50 mm (dB) – 13 (0,-2) 

obudowy dźwiękochłonne maszyn
obudowy akustyczne

Likwidacja hałasu u jego źródła

 • Wygłuszona obudowa maszyny
wygłuszanie maszyn
obudowy akustyczne
obudowy akustyczne

Hałas generowany w większości zakładów przemysłowych czy produkcyjnych oddziałuje negatywnie na komfort pracy oraz zdrowie całej załogi. Mimo tego że przepisy BHP zobowiązują przedsiębiorców do zapewnienia pracownikom środków ochrony indywidualnej, ich skuteczność jest ograniczona w przypadku, gdy firma nie zdecydowała się zainwestować w dobrą izolację akustyczną. Mówiąc o przemysłowej izolacji akustycznej, mamy na myśli przede wszystkim różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, których celem jest redukcja hałasu. Jedną z najczęstszych przyczyn hałasu w fabryce czy hali są intensywnie pracujące maszyny. Na szczęście w Omega System mamy na nie sposób. Prezentujemy obudowy akustyczne, które są w stanie zupełnie odmienić dotychczasowe warunki pracy. Sprawdź, jak to robimy!

Montaż

 • Pianki są klejone lub przykręcane bezpośrednio do obudowy maszyny
wygłuszanie maszyn

Obudowy dźwiękochłonne maszyn to rozwiązanie na miarę potrzeb

W świecie przemysłowym, gdzie praca maszyn nierzadko wre cały czas, hałas to nieodłączny towarzysz wszystkich pracowników. Chociaż większość osób traktuje go jako naturalny skutek aktywności produkcyjnej, w rzeczywistości ma on poważne konsekwencje dla pracowników oraz środowiska. Prezentowane przez nas obudowy akustyczne maszyn powstały po to, by wszyscy przedsiębiorcy mogli poradzić sobie z problemem nadmiernego hałasu w miejscu pracy. Te specjalne konstrukcje zostały zaprojektowane w celu ograniczenia dźwięku wydobywającego się z maszyn przemysłowych. Obudowy akustyczne od Omega System mogą przybrać różną formę. Począwszy od obudów otaczających całą maszynę i zapewniających średni lub niski stopień izolacyjności akustycznej, przez zintegrowane obudowy dźwiękochłonne maszyn, których zadaniem jest izolacja wyłącznie tych elementów, które generują hałas. Możliwości jest naprawdę wiele – naszym priorytetem jest przede wszystkim usatysfakcjonowanie Klienta. Nasze obudowy akustyczne maszyn projektowane są w taki sposób, by nie obniżać wydajności pracy maszyny oraz zapewnić operatorom najwyższy komfort jej obsługi. Dysponujemy własnym parkiem produkcyjnym, dlatego też mamy pełną kontrolę nad procesem powstawania naszych obudów. Wygłuszanie maszyn to nasza specjalność – już dziś powierz nam wykonanie dla Ciebie produktów, które zapewnią ograniczenie hałasu w hali magazynowej.

Szukasz innowacyjnego rozwiązania? Znajdziemy je!

Jakie zalety dostarcza wygłuszanie maszyn?

Starannie zaprojektowana, a przy tym solidnie wykonana izolacja akustyczna jest w stanie automatycznie podnieść komfort pracy na terenie danego zakładu. To właśnie dzięki niej pracownicy mogą znacznie łatwiej skoncentrować się nad wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych, co zaś przekłada się na większą wydajność oraz jakość ich pracy. Izolacja akustyczna pozwala także na skuteczną ochronę słuchu przed jego osłabieniem, a nawet uszkodzeniem. Oferowane przez nas obudowy dźwiękochłonne maszyn są wykonane ze skutecznych pianek AKU-PR, które przede wszystkim wyróżniają się dużą gęstością. Wykorzystujemy je do głuszenia obudów maszyn, ponieważ skutecznie izolują i absorbują u źródła nadmierny hałas. Tego typu produkt jest przyklejany lub przykręcany bezpośrednio do obudowy maszyny, właśnie w ten sposób likwidując hałas u jego źródła. Już dziś skontaktuj się z Omega System, by otrzymać indywidualną wycenę dotyczącą projektu wygłuszenia maszyn w Twojej firmie. Zapewniamy indywidualne podejście oraz fachowe doradztwo na każdym etapie projektu i wykonania. Zapraszamy!

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1Dlaczego wygłuszanie maszyn jest tak ważne?

W przemyśle, hałas ma bezpośredni wpływ na wydajność pracy i procesów produkcyjnych. Dźwięk generowany przez liczne maszyny, kompresory czy linie produkcyjne jest bardzo często uciążliwy, przez co może prowadzić do zmęczenia pracowników, a co za tym idzie również błędów produkcyjnych, na czym firma zdecydowanie traci. Między innymi z tego powodu tak ważny jest montaż obudowy akustycznej maszyn.

2Czy obudowy akustyczne da się ściągnąć?

Oczywiście. Zarówno montaż, jak i demontaż oferowanych przez nas produktów jest naprawdę prosty i intuicyjny. Wystarczy odkleić lub odkręcić piankę od maszyny.

3Do jakich maszyn dedykowane są obudowy akustyczne?

Obudowy akustyczne produkowane są u nas na zamówienie, dlatego też świetnie sprawdzą się jako skuteczna zabudowa wielu maszyn – począwszy od kompresorów, przez obrabiarki CNC i przenośniki taśmowe.

Nie znalazłeś rozwiązania dla siebie? Wymyślimy je!

NAPISZ DO NAS!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Omega System L. Polakowski, M. Serafińska – Polakowska s.c. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych stosowanych przez administratora znajdują się w Polityce prywatności.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Omega System L. Polakowski, M. Serafińska – Polakowska s.c. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych stosowanych przez administratora znajdują się w Polityce prywatności.