Przegrody akustyczne biurowe

Redukcja hałasu w miejscu pracy

Ścianki open space

Idealne rozwiązanie dla przestrzeni, które potrzebują poprawy akustyki.

Przegrody akustyczne biurowe

BUDOWA

 • System profili ECO Line lub SMART Wall (profile widoczne tylko z boku)
 • Stawiane lub mocowane do biurka
 • Proste lub połączone w układ np.: L, T, C
 • Płyty akustyczne z filcu PET 9 mm – 12 mm
 • Pianki akustyczne 30 mm – 90 mm

KOLORYSTYKA

 • Profile w standardzie anodowane są na kolor srebrny mat lub malowane są na dowolny kolor z palety RAL
 • Kolor wypełnień
  • Płyty z filcu PET – do wyboru spośród około 40 kolorów bazowych
  • Pianki akustyczne – 7 kolorów
 • Przegrody akustyczne mogą być wykonane w wersji jedno lub wielokolorowej
 
WŁAŚCIWOŚCI WYPEŁNIEŃ

Filc PET

Reakcja na ogień

 • EN 13501-1+A1: B-s2, d0

Absorpcja akustyczna 

 • DIN EN ISO 354: Class A

Pianki akustyczne

Reakcja na ogień

 • samogasnący
  klasa E 13501-1:2010
 • trudnozapalny
  zgodnie z PN-EN 1021-1:2007

Absorpcja akustyczna dla pianek o grubości 50 mm – 90 mm

 • EN ISO 11654: Class A, 0.95s
Przegrody akustyczne biurowe
Przegrody akustyczne biurowe

Najprostsza forma redukcji hałasu, w miejscu pracy

 • Przegrody biurkowe można dostosować do każdego biurka lub układu biurek.
 • To najprostszy i popularny sposób zapewnienia spokoju w pracy.
 •  Współgrają z innymi elementami służącymi akustycznemu wytłumieniu: ściankami, słupami, wiszącymi panelami wykonanymi z materiałów dźwiękochłonnych.
 • Kolorami dobrane do otoczenia.
 • Poprawiają komfort pracy.
 • Dla biura, dla graczy, lektorów, tłumaczy etc.
przegrody stanowiskowe
ścianki akustyczne biurowe
przegrody akustyczne biurowe

Wymiary

 • Wymiary dostosowane są zawsze do potrzeb.
 • Szerokość, układ, kształt dobrane na miarę, dostosowane do wymiarów biurek.
 • Przegrody akustyczne biurkowe wykonujemy na indywidualne zamówienia.

Schemat - wariant 1

przegrody akustyczne biurowe - układ L

Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń biurowa wpływa nie tylko na lepsze samopoczucie pracowników, lecz również efektywność ich pracy. Właśnie z tego powodu, podczas aranżacji wnętrz biurowych, inwestorzy zwracają uwagę na to, by miejsce sprzyjało skupieniu oraz pobudzało kreatywność pracowników. Oferowane przez naszą firmę przegrody akustyczne biurowe można wykorzystać nie tylko do dzielenia dużych powierzchni; to przede wszystkim świetny sposób na redukcję biurowego hałasu, który nierzadko bywa nie do zniesienia. Ścianki akustyczne biurowe od Omega System to idealne rozwiązanie do nowoczesnych biur, które wymagają dużej wszechstronności w procesie aranżacji przestrzeni. Wiemy, jak ważną rolę odgrywa komfort w pracy – dlatego opracowaliśmy autorskie modele przegród stanowiskowych, dopasowanych do potrzeb pracowników biurowych.

przegrody akustyczne biurowe - układ C
przegrody akustyczne biurowe układ - X

Ścianki akustyczne biurowe odpowiedzią na problem dekoncentracji

W przestrzeni biurowej niełatwo jest stworzyć miejsce, w którym każdy pracownik będzie czuł się w pełni komfortowo, a skupienie się na wykonywaniu obowiązków nie będzie jak wyzwanie. Szczególnie gdy chodzi o open space, w którym na co dzień przebywa wielu pracowników. Chociaż takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne pod wieloma względami, otwarty układ biura może stanowić narażenie pracowników na wysoki poziom hałasu. Jego wysokie natężenie wpływa zarówno na zdolność koncentracji, wydajność pracy, a w niektórych przypadkach również poziom odczuwanego stresu. To wszystko negatywnie odbija się na wynikach pracownika. Omega System posiada w swojej ofercie przegrody akustyczne biurowe, dzięki którym w nowoczesnym biurze typu open space pracownicy mogą jednocześnie cieszyć się własną, prywatną przestrzenią. Przegrody stanowiskowe to jedna z najprostszych form redukcji hałasu w miejscu pracy. Można je dostosować niemalże do każdego biurka czy całego układu biurek, dobierając ich kolor do biurowego otoczenia. Ponadto, produkowane przez nas przegrody akustyczne biurowe znakomicie współgrają zresztą elementów Silent System, służących akustycznemu wytłumieniu: ściankami, panelami oraz obudowami wykonanymi z materiałów dźwiękochłonnych. Co jeszcze sprawia, że są one tak wyjątkowe?

Schemat - wariant 2

przegrody akustyczne biurowe - układ L_1
przegrody akustyczne biurowe - układ C_1
przegrody akustyczne biurowe - układ X_1

Przegrody stanowiskowe na wymiar znajdziesz w Omega System

Od 1991 roku zajmujemy się produkcją systemów organizacji biur opartych na autorskich konstrukcjach z profili aluminiowych. Ponad 20 lat działalności przekłada się na kunszt wykonania naszych produktów, do których należą między innymi oferowane przez nas przegrody akustyczne biurowe. Projektujemy systemy na indywidualne zamówienie naszych Klientów, dopasowując je do wymogów i potrzeb zamawiających. Szerokość, układ i kształt dobrany na miarę, przystosowany do konkretnych biurek? Stworzenie projektu i jego wykonanie nie jest dla nas żadnym problemem. Naszą misją jest dostarczać satysfakcjonujące rozwiązania wszystkim Klientom, których interesują nasze przegrody akustyczne biurowe. Naszymi realizacjami udowadniamy, że estetyka i funkcjonalność mogą iść ze sobą w parze! Przegrody stanowiskowe mogą bowiem być wykonane w wersji jedno lub wielokolorowej, dopasowanej do aranżacji biura. Jako renomowany producent systemów akustycznych do biur, jesteśmy w stanie zapewnić, że produkowane przez nas ścianki akustyczne biurowe są w stanie odmienić dotychczasowe funkcjonowanie biura na lepsze. Złóż zamówienie i przekonaj się o zaletach płynących z wygłuszenia.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

1Czy przegrody stanowiskowe są w stanie ograniczyć hałas?

Projektowane przez nas rozwiązania, w tym przegrody akustyczne biurowe i stanowiskowe, są w stanie w znaczny sposób ograniczyć hałas, a przy tym poprawić komfort akustyczny w danej przestrzeni. Do wypełnienia naszych materiałów używamy wysokiej jakości materiałów, odpowiedzialnych za zmniejszanie ilości hałasu w pomieszczeniach biurowych.

2Czy mogę dostosować ścianki akustyczne biurowe według własnych preferencji?

Oczywiście. W Omega System to Klient ma ostatnie słowo co do wyglądu systemów akustycznych. Podejmujemy się indywidualnych realizacji, stawiając na maksymalne usatysfakcjonowanie Klienta.

3Ile kosztują ścianki akustyczne biurowe?

Wycena każdego projektu przebiega u nas w sposób indywidualny. Dopasowujemy rozwiązania do współczesnych wymagań Klientów, dlatego też sama wycena obejmuje spersonalizowane czynniki, takie jak rodzaj systemu akustycznego, jego złożoność, wielkość czy wybrane materiały.

Szukasz innowacyjnego rozwiązania? Znajdziemy je!

Nie znalazłeś rozwiązania dla siebie? Wymyślimy je!

NAPISZ DO NAS!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Omega System L. Polakowski, M. Serafińska – Polakowska s.c. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych stosowanych przez administratora znajdują się w Polityce prywatności.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest Omega System L. Polakowski, M. Serafińska – Polakowska s.c. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Szczegółowe informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych stosowanych przez administratora znajdują się w Polityce prywatności.